Міжнародні зв'язки

Цього року мені випала нагода стати учасником програми Scholarship Program for Young Academics – міжнародної ініціативи для іноземних студентів з країн Європи та близького сходу - для дослідницького стажування в Польщі. З вересня по червень кожного року учасники, що пройшли відбір, беруть участь у 10-місячному дослідницькому стажуванні під керівництвом викладачів польських університетів.

Створена у 2003 році Міністерством освіти і науки Польщі програма є неймовірною можливістю занурення в дослідницьку роботу, адже молоді науковці долучаються до науково-дослідних груп кращих дослідницьких установ країни. Викладачі жартома називають нас Micro-PhD students, бо програма передбачає підготовку, проведення та захист власного дослідження під супервізією кількох професорів.

Моє стажування проходить в одному з найбільших і найгарніших міст Польщі – Варшаві. Відбудоване у післявоєнний час місто гармонійно поєднує історичні будівлі (Stare Miasto) та сучасну архітектуру. Тут кожен може знайти щось для себе: прогулятися вздовж берега Вісли, посидіти в одному з 79 парків, відвідати чарівні музеї та галереї, веселі вечірки та фестивалі, які постійно відбуваються в Старому Місті.

Надзвичайною є бібліотека Варшавського університету, адже окрім доступу до наукової літератури та електронних ресурсів, можна відвідати сад, розташований на даху бібліотеки. Він є найбільшим і найкрасивішим серед садів на даху в Європі, з площею понад 1 га. На даху є університетський Wi-Fi, що дозволяє поєднувати корисне із приємним - найпопулярніше місце серед студентів.

Я був афілійований до Центру досліджень упереджень (Centrum Badań nad Uprzedzeniami), який є міждисциплінарним підрозділом факультету психології Варшавського університету, що включає соціальних психологів та соціологів, зацікавлених у питаннях стереотипів, забобонів, расизму, дискримінації та інших питань у сфері міжгрупових відносин. Приємним бонусом є можливість відвідування занять зі статистичного аналізу даних та вивчення мови програмування R.

2 жовтня відбулась перша зустріч членів Центру, на якій мене офіційно прийняли до складу дослідницької групи – відтепер мій проект внесений до переліку досліджень Центру. Було окреслено основні завдання, обговорено проекти досліджень та сформовано план дій на 2019-2020 навчальний рік.

Далі буде :)

Андрій Печиборщ,