Міжнародні зв'язки

Близько 100 студентів та викладачів факультету психології скористались за останні 5 років можливістю навчатись, підвищувати свою кваліфікацію та викладати в одному з найбільших університетів прикладних наук Фінляндії – НОВІА, що має 4 кампуси, розташовані в різних містах країни. Саме зараз, протягом осіннього семестру 2019 року 4 студенти спеціальностей «Соціальна робота» та «Психологія» навчаються в Турку. Це Єлизавета Орлеан, Катерина Новікова, Крістіна Кірова і Олег Бойчук. Вони поділились своєю історією мобільності, враженнями від навчання, стилю життя у Фінляндії, досвідом інтернаціонального спілкування та подорожей, які вже встигли здійснити, щоб краще пізнати країну перебування.

«Цього року нам випала чудова можливість стати учасниками програми «Erasmus+». Ця програма дає змогу студентам з усього світу набути досвіду – як життєвого, так і такого, що здатен допомогти в майбутній професійній діяльності.

На щастя, наш університет має довгу історію співпраці з фінським навчальним закладом «Novia University of Applied Sciences», навчання в якому має дуже зручну організацію та широкий вибір корисних предметів. Кожен студент, який має бажання навчатись та розвиватись, має для цього всі можливості. Процес навчання великою мірою базується на довірі до студентів, примус до навчання відсутній. Такий підхід по-справжньому заохочує та робить процес навчання якісним.

Варто додати, що Фінляндія та її університети можуть похизуватися високим рівнем розвитку соціальної роботи та соціальної сфери загалом, а також підготовкою висококваліфікованих спеціалістів. Наприклад, одним із основних наших предметів тут є «Мультикультурна соціальна робота». Система навчання складається з декількох лекцій, що містять теоретичну інформацію, яка надається викладачем та воркшопів, що схожі на наші семінари, проте є більше орієнтованими на самомотивацію та самостійне вивчення матеріалу. На воркшопах студентам надається можливість самостійно спілкуватися один з одним на задану та вивчену заздалегідь тему під супервізією викладачів, що дозволяє критично проаналізувати інформацію та створити власне бачення проблеми. Курс завершується семінаром, що є чимось на кшталт модулю в нашій системі освіти, де ми маємо презентувати все, що ми вивчили за цей період та особисту думку, що базується на фактах перед усіма студентами курсу.

Без жодних сумнівів, досвід навчання і регулярний обмін студентами між нашими державами є надзвичайно важливим і корисним для обох сторін. Впевнено можна заявити, що при подальшій співпраці наша держава приречена на розвиток та процвітання в соціальній сфері, і не тільки. Нам надана можливість отримати досвід спілкування зі студентами з абсолютно різних країн світу, таких як Німеччина, Іспанія, Італія, Нідерланди, Франція, Греція, Польща, Японія, Південна Корея, Китай та Великобританія. Усі студенти є відкритими до спілкування і також мають за ціль міжкультурний обмін досвідом. А якщо у вас все ж таки виникли сумніви щодо можливостей знайомства, Новіа надає пропозицію для проходження курсу у партнерському університеті ТУАС, що має назву «Get Finternational». Основна задача курсу ознайомити студентів за обміном з культурою Фінляндії та її найяскравішими та цікавими традиціями, а також допомогти зблизити студентів з різних країн світу між собою та із самими фінами. Курс надає можливість реєстрування на різні заздалегідь підібрані події, як, наприклад, День міста, що проводився 14 та 15 вересня у середмісті. На святкуванні можна було побувати на ярмарці, поласувати традиційними стравами, познайомитися з цікавими людьми, а завершальним став феєрверк, яким можна було насолоджуватись з берегів річки Аурайокі.

Відвідавши столицю країни, а саме — місто Гельсінкі, в нас залишились неповторні враження та дуже позитивні емоції. Варто зауважити, що Гельсінкі значно відрізняється від Києва. Чисельність населення складає менше одного мільйона осіб. Це не може не тішити, оскільки гуляючи вулицями міста, навіть беручи до уваги туристів, почуваєш себе вільно і невимушено. На вулицях панує тиша, яка доповнюється мирною атмосферою та доброзичливими мешканцями. Що не менш важливо, місто є дуже чистим та доглянутим. Навіть відійшовши від центру міста, майже неможливо побачити штучно створені купи сміття чи невеликі засмічення у вигляді обгорток від різноманітних товарів. Також в Гельсінкі присутній великий морський порт, з якого можна подорожувати водними шляхами в багатьох напрямках, наприклад до країн Балтії чи сусідньої Швеції.

Наше навчання проходить в одному з найстаріших міст країни, яке деякий час у минулому було столицею Фінляндії, – Турку. Потрапивши сюди, найперше, що можна помітити, це гостинність і толерантність людей, які тут проживають. На додачу, важливим позитивним фактором є екологія та навколишнє середовище. Місцеві мешканці ніколи не забувають про це і завжди беруть це питання до уваги, оскільки розуміють всю важливість ситуації. Це можна помітити навіть на території студентського містечка, де розташовані наші гуртожитки. Тут зберігається абсолютна чистота як зовні перед входом, так і у самому приміщенні та кімнатах. У гуртожитках створені бездоганні умови для проживання, кімнати облаштовані всім необхідним і є дуже зручними, тим самим може похизуватися і спільна кухня на кожному поверсі.

На жаль, клімат в Турку є дещо непередбачуваним, проте ця невелика незручність зникає на фоні всіх вищезазначених плюсів.

Переконані, що цей обмін принесе в майбутньому ще більше позитивних емоцій і вражень, знань та професійного досвіду, які допоможуть нам реалізувати свій потенціал як майбутніх спеціалістів, а також вплинути на подальший розвиток рідної країни в соціальній сфері».

Студенти 3 курсу спеціальності «Соціальна робота»
Катерина Новікова, Крістіна Кірова, Олег Бойчук
студентка 4 курсу спеціальності «Психологія»
Єлизавета Орлеан