×
×
Міжнародні зв'язки

З 12 по 16 вересня 2019 року двоє студентів факультету психології – Тетяна Родзінська і Андрій Солонський – відвідали воркшоп з проблемного навчання. Особливістю воркшопу став його міжнародний формат та місце проведення: Норвезький університет природничих та технічних наук (НТНУ), що розташований в Тронгеймі, Норвегія.

Студенти – учасники програми поділились своїми враженнями від поїздки:
«Це був дійсно захопливий досвід, справжня квінтесенція корисних лекцій та знань разом зі скандинавським відпочинком. Ми провели у Норвегії майже 5 затишних днів, що залишили яскравий відбиток в пам'яті. Вже другого дня на нас чекали лекції від норвезьких професорів про проблемне навчання, де вони поділилися з нами своїм досвідом організації навчального процесу та застосуванням електронних девайсів для ефективної роботи студентів. Лиш уявіть: групи студентів складаються в середньому з 8 осіб, на практичних заняттях вони навчаються шляхом вирішення кейсів та практичних завдань, а на лекціях викладачі вміло застосовують телефони та ноутбуки в руках студентів для моніторингу відвідуваності, проведення тестів та контролю сприймання матеріалу. Окрім цього, корисними виявились теоретичні лекції: нам розповідали про адикції, роботу в КПТ, дослідження, які проводились на базі університетів у Норвегії та Японії, а також японські студенти поділились напрацюваннями в дослідженні генів у дітей з РАС. Ми також не пасли задніх та підготували гідну презентацію про навчання на нашому факультеті, що викликала великий інтерес у закордонних колег. 

Окрім безпосереднього навчання, ми отримали практику англійської мови, адже розмовляти українською ми могли лише з колегами з України, а також непорозумінь не виникало з колегами з Вірменії, Грузії та інших пострадянських країн. Всі інші діалоги та презентації проводились виключно англійською.

Особливістю воркшопу стала рівність – професори цікавились нашою думкою, а ми вільно дискутували про навчальні системи, програми та стилі не лише на дискусіях воркшопу, а й за чашкою чаю на вечері чи в готелі. 

Окрім цього, ми дізнались, що процес підготовки програми mh-Gap вже запущений в нашому університеті і скоро студенти отримають змогу навчатись за ще однією актуальною міжнародною програмою від Всесвітньої організації охорони здоров’я».

Тетяна Родзінська,
студентка 2 курсу магістратури
освітньої програми «Психологія дитинства та сім’ї
 з основами психотерапії»
Андрій Солонський,
студент 4 курсу
спеціальності «Психологія»