Міжнародні зв'язки

18 вересня 2019 року кандидат психологічних наук, асистент кафедри соціальної роботи Анна Іващенко разом із колегами з Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна та Київського університету імені Бориса Грінченка відвідала найбільший виш острову Сардінія – Університет Кальярі, що в Італії. Українські психологи завітали на факультет психології, педагогіки та філософії.

А. С. Іващенко розповіла про підготовку та здійснення цього візиту: «Ми заздалегідь планували зустріч, листувались з деканом факультету Лореданою Лукареллі на предмет дружнього візиту та обговорення можливостей співпраці. На зустрічі також була присутня Голова Відділу міжнародної співпраці Донателла Петретто.

У ході обговорення італійські колеги висловили щиру зацікавленість щодо можливих перших кроків у встановленні домовленостей про співпрацю, обмін науково-педагогічним та дослідницьким досвідом. Лоредана та Донателла провели невеличку екскурсію корпусом факультету, а також запросили відвідати конференц-залу. Перше знайомство викликало щирий інтерес щодо науково-практичних досліджень, які проводяться в університетах України, зокрема на факультеті психології КНУ імені Тараса Шевченка. У бесіді з’ясувалось, що актуальні проблеми українських освітян дуже знайомі і сардинським колегам, зокрема ті, що стосуються публікацій у наукометричних виданнях, внесених до бази SCOPUS.

У свою чергу, ми поділились широким досвідом міжнародної співпраці, зокрема факультету психології, що викликало плеяду запитань та уточнень у представників приймаючого університету.

Варто зазначити, що сардинці дуже дивувались тому факту, що ми, гості, працюємо в різних містах, але попри це маємо спільні проекти та активно підтримуємо міжвузівську співпрацю. Для них це не властиво – з материковими колегами та й з колегами на самому острові вони зустрічаються лише декілька разів на рік на великих конгресах, але не більше того. Що, своєю чергою, вразило та здивувало нас. Лоредана та Донателла поцікавились відстанню між Харковом та Києвом, і почувши про майже 450 км, щиро і майже розгублено запитали, чи це не є перешкодою. У відповідь ми жартували, що без проблем подолали відстань між Києвом та Кальярі, тому межі України – це взагалі цілком здоланні відстані.

Звісно, обговорили і важливе для нас питання: чи готові італійські колеги до обміну досвідом та подорожей до України, на що отримали позитивну відповідь. Тож, сподіваємось на подальші продуктивні кроки назустріч один одному».

А. С. Іващенко,
асистент кафедри соціальної роботи