Міжнародні зв'язки
Наскільки часто випадає шанс отримати цінну інформацію про досвід професійної діяльності фахівців вашої спеціальності в іншій країні? І як часто ви руйнуєте власні стереотипи щодо інших культур, дивуєтесь багатогранності та неосяжності нашого світу, переживаєте культурний шок і стаєте амбасадором своєї країни для жителів інших держав? Більшість людей навіть не задумуються над такими питаннями.
Я рада, що мені випала нагода пережити все це та навіть більше. Я не лише знайшла соулмейтів з інших країн і познайомилась з різноманіттям культур, а й отримала чітке розуміння того, як соціальна педагогіка працює в іншій країні!

Цього літа я стала учасницею крос-культурного обміну від Міжнародної волонтерської організації AIESEC.
AIESEC у світі існує з 1948 року, а в Україні- з 1993 року. Основна мета цієї організації- реалізація людського потенціалу та мир у світі. Члени організації AIESEC вірять, що саме розвиток лідерських якостей в молоді надасть можливість людству нести позитивні зміни в наш світ у майбутньому. А розвиток цих якостей відбувається шляхом залучення молоді до практичної діяльності та організації крос-культурних обмінів.
AIESEC створює волонтерські проекти, орієнтуючись на 17 Цілей Сталого Розвитку від ООН.
Я обрала проект, який базувався на 10-тій цілі, тобто “Зменшення нерівності”.

Шість тижнів я провела на батьківщині Данте, да Вінчі, Галілея, Колумба та інших, дійсно видатних історичних осіб. В країні, яка славиться своєю “столицею моди”, Колізеєм, дуже складною, проте захоплюючою історією і, звичайно ж, відомою в усіх куточках Землі кухнею.
Італія! Це країна, яка поєднує в собі традиції та звичаї різних етносів. Буквально в кожному місті є свій діалект, свій стиль поведінки і навіть своя “фірмова” страва.

Я проживала у місті Брешія, яке знаходиться в регіоні Ломбардія на півночі Італії, посеред зелених гір і кристально чистих озер. Затишність невеличких вуличок, краса архітектури і привітність людей назавжди залишаться в моєму серці.

Мені пощастило працювати в асоціації, яка приймає до себе дітей та жінок, які опинилися у важкій життєвій ситуації. Основною моєю діяльністю було забезпечення комфортних умов для співпраці і комунікації дітей молодшого шкільного віку, організація їх дозвіллєвої діяльності, залучення до креативних заходів та вивчення англійської мови.
Під час свого стажування я познайомилась з людьми, які надихнули мене розвиватися далі з більшим сумлінням. Це люди без регалій і світового визнання, але їх компетентність, креативність, емпатійність і позитив дійсно вражають.
Цей досвід допоміг мені ще раз усвідомити, що діти завжди залишаються дітьми, які потребують любові і розуміння. незалежно від їх життєвого досвіду, умов проживання, національності, культури та традицій.
Немає слів, здатних передати всі емоції, які я відчуваю, згадуючи своє невеличке життя у Брешії. Історія кожної дитини, їх сумління в боротьбі з власними страхами, успіхи, поразки, надія, усмішки, сльози і сміх. Кожна зустріч з маленькими, але вже такими сильними особистостями, які шукають підтримки, заставляла мене відчувати свою роботу справді важливою, а свою спеціальність – незамінною.

Шість тижнів практичної діяльності, цікавої роботи та корисного обміну знаннями з фахівцями з іншої країни стали необхідною складовою моєї професійної підготовки, і я змогла відчути і зрозуміти, як на практиці реалізується соціально-педагогічна робота. Зараз я можу з впевненістю сказати, що я правильно обрала свою спеціальність!

Марія Кандюк
студентка 3 курсу