Міжнародні зв'язки

З 1 липня по 5 липня 2019 року науково-педагогічні працівники кафедри педагогіки – завідувач кафедрою педагогіки, професор Марушкевич Алла Адамівна, професор Кузьменко Надія Михайлівна, доцент Жиленко Микола Володимирович, асистент Маріуц Ілона Олександрівна проходили наукове стажування в Інституті освітніх наук Бухаресту, Румунії.

Інститут освітніх наук Румунії є підрозділом Міністерства національної освіти, національним інститутом наукових досліджень, розробок, інновацій та підготовки кадрів у галузі освіти. Він бере участь в обґрунтуванні освітніх інновацій за допомогою експертизи, досліджень і здійсненні розробок. Його місія полягає у забезпеченні необхідної наукової підтримки новітніх підходів до забезпечення якісного навчання. Дослідники інституту мають досвід у розробці актуальних питань теорії освіти, науково-дослідних проектів, навчальних програм, змісту альтернативної освіти, політики в галузі освіти і молоді, управління закладами освіти, безперервного навчання, надання консультацій та рекомендацій. Інститут співпрацює з міністерствами і урядовими відомствами, університетами та іншими закладами освіти, підприємствами та громадськими організаціями, загалом, роботодавцями як в країні, так і за кордоном. Він активно реалізує національні і міжнародні проекти у галузі освіти, здійснює розробку навчальних програм та підготовку викладачів, проведення пілотних освітніх проектів.

Завідувач кафедри педагогіки проф. Марушкевич А. А. у перемовинах з керівництвом Інституту освітніх наук Румунії – Чіпріаном Фартушніком (Ciprian Fartusnic) та Петре Ботнарюком (Petre Botnariuk) дійшли згоди про укладання договору між Інститутом освітніх наук (Бухарест, Румунія) та Київським національним університетом імені Тараса Шевченка за напрямами, що базуються на спільних інтересах досліджень у галузі освітніх наук, підготовки викладачів та удосконалення освітніх програм.

Під час стажування відбулася зустрічі з державним секретарем Міністерства національної освіти Іреною Ковач (Kovacs Iren Erzsebet) були проведені переговори щодо популяризації їх досвіду з проблеми забезпечення національних меншин Румунії навчальною та методичною літературою, підтримки української діаспори.

Зустрічаючись з проректором з навчальних програм та академічних питань, професором Бухарестського університету Роміца Юку (Romiţa Iucu) дійшли згоди про співпрацю у сфері освіти та педагогічної науки, зокрема підготовки педагогічних кадрів. Домовились про підготовку відповідної угоди між Київським національним університетом імені Тараса Шевченка та Бухарестським університетом.

Під час стажування з’явилась нагода ознайомитися зі стародруками у музеї історії Бухарестського університету.