Міжнародні зв'язки

Декілька років поспіль професор Вільного університету Амстердама (Нідерланди) доктор Кіліан Ваву викладає студентам факультету психології навчальний курс «HR менеджмент». Студенти, які бажають додатково навчатись зазначеному предмету англійською мовою, готують мотиваційні листи, проходять ретельний конкурсний відбір та наполегливо працюють протягом півроку над засвоєнням матеріалу цієї дисципліни.

У 2018-19 навчальному році перший модуль з «HR менеджменту» професор Ваву прочитав у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка, а другий модуль – у Вільному університеті Амстердама.

Протягом 22-28 травня 2019 року 12 студентів і 2 викладачі факультету психології перебували в Амстердамі з метою участі у щорічному науково-практичному Симпозіумі «Організаційна нейропсихологія», який проводився Амстердамським інститутом дослідження мозку та поведінки. Доповідачі з різних країн Європи представляли дані емпіричних досліджень, які суттєво розширили уявлення студентів про різні аспекти нейропсихології. Цікавим елементом програми Симпозіуму виявились експрес-презентації результатів власних досліджень студентами та аспірантами (до 7 хв.), а також експертна сесія, на якій вчені з європейським авторитетом відповідали на запитання модератора дискусії та учасників Симпозіуму.

Студенти також провели навчальну сесію з професором Кіліаном Ваву, обговорили результати та отримали зворотний зв'язок щодо якості поданих індивідуальних робіт з курсу «HR менеджмент», написали підсумковий тест та пройшли сертифікацію. Два студенти-психологи – Анастасія Омелянюк та Андрій Солонський – отримали сертифікати з відзнакою.

Учасникам стажування було надано додаткову можливість прослухати лекцію спеціально запрошеного професора Рендела де Йонга «Коучинг і наставництво» в межах дисципліни «Організаційна психологія». До речі, професор доводиться пра-правнуком всесвітньо відомого голландського художника Вінсента Ван Гога. Протягом лекції він наводив багато ілюстративних прикладів з життя та творчості митця.

Не можна не сказати й про те, як українських студентів та викладачів зустрічали у Вільному університеті Амстердама. За сприяння професора Ваву та студентів з навчальної програми «Психологія» були організовані екскурсія університетом та презентація щодо стандартів і особливостей підготовки психологів у приймаючому закладі вищої освіти, організовані вітальні ланчі та екскурсійна прогулянка по каналах Амстердама. Також кожному студентові були надані спеціальні карти для безкоштовного відвідування музеїв. Це дозволило їм побачити колекції всесвітньо відомих голландських музеїв – Державного музею Амстердама, Музею Ван Гога, художніх галерей тощо.

Враження від періоду перебування на навчанні та стажуванні у Вільному університеті Амстердама у студентів КНУ імені Тараса Шевченка найпозитивніші. Вони щиро подякували професорові Ваву та подарували йому українську вишиванку на знак поваги і вдячності.

Співпраця, яка перевірена часом, обов’язково буде продовжуватись!

Заступник декана факультету психології
С. Ю. Пащенко