Міжнародні зв'язки
Подорож до міста Халфеті

Найкращі речі завжди трапляються випадково, так було із програмою EVS – європейським волонтерським сервісом. Мабуть, це було одним із найімпульсивніших рішень у моєму житті: за тиждень після отримання запрошення зібратись та поїхати до такої водночас знайомої для кожного українця, проте загадкової країни Туреччини.

Я не знала, чого очікувати від цієї поїздки та від роботи, навіть не знала напевно, де я буду жити. Проте, після місяця тут, у місті Газіантеп, та пережитого культурного шоку, я із щирістю можу сказати, що закохана в кожну секунду, проведену в Туреччині.

Моя спеціальність – психологія. Безперечно, окрім академічних знань хорошому психологу необхідна практика, а також постійний особистісний розвиток. Наразі я працюю в команді з 16 волонтерів зі Словаччини, Італії, Німеччини, Португалії та України. Наша робота пов’язана з неформальною освітою. Ми викладаємо англійську для дітей із Сирії та Туреччини, проводимо розмовні клуби для дорослих з Афганістану та працівників місцевого молодіжного центру. Наше завдання – надихнути дітей навчатися, змусити їх повірити у свої сили та переконати, що вони зможуть досягти всього, чого захочуть. Ми працюємо в Турецькому червоному хресті та в Асоціації солідарності з шукачами притулку та мігрантами ASAM.

Наша робота одна з нелегких, адже більшість дітей та дорослих, з якими ми працюємо – біженці із Сирії, котрі пережили в своєму житті багато жахливих подій, війна змусила їх покинути свої домівки та тікати до чужої країни без жодних гарантій та впевненості у завтрашньому дні.

Відвідування дітей в онкологічному центрі

Воркшоп англійською мовою для дітей із Туреччини

Мушу зізнатися, психологічно важко тут буває дуже часто, адже культура суттєво відрізняється, відрізняються традиції, релігія, одяг, спосіб мислення людей, рівень їх життя, проблеми їхньої країни. На вулицях я часто ловлю на собі погляди інших людей, саме тут я вперше відчула себе іноземкою. Проте, турки –найгостинніша нація в світі, нас запрошували на курдське весілля, додому на обіди, пригощали фруктами та базарі. Тут тобі завжди допоможуть та зустрінуть із посмішкою на обличчі, тут люди цінують свою історію, культуру, релігію, тут цінності сім’ї та любові – на першому місці.

Краса природи в Туреччині вражає, а традиційна кухня – одна з найбагатших та найсмачніших у світі. Тут пам’ятають традиційні рецепти та способи приготування. Тут звідусіль чути традиційну музику, на весіллях танцюють традиційні танці та вміють грати на традиційних музичних інструментах.

Вечеря після весілля

Серед еразмусців популярна фраза: «Раз Еразмус, назавжди Еразмус». Дійсно, Еразмус назавжди змінює бачення світу, ставлення до себе та своєї країни. Це надихає змінюватись та ніколи не припиняти навчатись, а досвід та враження, отримані завдяки цій міжнародній програмі, назавжди залишаться в серці як найприємніші спогади.

Олена Клюєва,
студентка 3 курсу