Міжнародний тиждень викладачів у Фінляндії (Вааса, Якобштад)

З 24 по 30 березня 2019 року викладачі кафедр загальної психології та соціальної роботи І.В. Козицька та А.С. Іващенко відвідали Університет прикладних наук NOVIA, що у Фінляндії в межах програми академічної мобільності Еразмус+.

Зміст програми полягав у викладанні лекцій та проведенні практичних занять в межах дисциплін «Кризовий менеджмент» та «Соціальне лідерство» для студентів університету NOVIA. Окрім викладацької діяльності, програмою була передбачена участь у Міжнародному тижні викладачів, де брали участь представники університетів різних країн: Франції, Австрії, Італії, Польщі, Греції та Литви.

Університет NOVIA розташований у чотирьох містах: Вааса, Турку, Расеборг та Якобсштад. Наші викладачі мали можливість відвідати два кампуси у містах Вааса та Якобштад.

За час перебування за програмою академічної мобільності ми поділились з фінськими студентами науково-практичними здобутками за темами «Соціально-психологічні шляхи подолання кризи в українському суспільстві» (Іващенко А.С.), а також «Лідерство в сучасній Україні: проблеми становлення та розвитку» і «Гендерні аспекти лідерства. Вплив гендерних стереотипів на статус жінки-лідера в сучасному українському суспільстві» (Козицька І.В.). За цими темами були проведені й практичні майстерні, де студенти мали змогу порівняти стереотипне ставлення до жінки-лідера в Україні та Фінляндії, а також розширити власне розуміння важливості суб’єктної позиції у покращенні соціальної ситуації в цілому за допомогою виконання психологічних вправ.

В кампусі Вааси викладачі провели для нас цікаву екскурсію по медичному факультету, де навчальні аудиторії організовані за принципом медичних палат. Манекени, на яких практикують майбутні фахівці, здивували нас подібністю до справжньої людини. Інна Валеріївна навіть спробувала зробити ін’єкцію одному із «пацієнтів».

Ми мали чудову нагоду не лише для нетворкінгу та неформального спілкування з викладачами інших університетів, а й ознайомились із прикладними техніками роботи з голосом для викладачів, що можуть допомогти в нашій діяльності. Ці техніки оптимізують суб’єктивне відчуття емоційного благополуччя та фізичного здоров’я на робочому місці. Також ми були учасниками веселих та емоційно наповнених інтерактивних вправ, використання яких можна адаптувати як до теоретичних, так і практичних дисциплін на нашому факультеті.

Наше стажування проходило в маленькому містечку Якобштад, де розташований один із кампусів Університету НОВІА – культурний осередок самого містечка, оскільки там готують майбутніх спеціалістів креативних професій: театралів, хореографів, музикантів, фотографів, дизайнерів тощо. Основним девізом цього кампусу є «Великий світ у маленькому містечку», оскільки сюди приїжджають студенти та викладачі з понад 20 країн на стажування та викладання. Саме приміщення кампусу нагадує креативний простір з інсталяціями, експозиціями, фотовиставками, неординарними картинами. Досить звичним є для жителів містечка зазирнути до кампусу, випити філіжаночку кави або пообідати в університетському кафе, ознайомитись з афішою культурних подій, які пропонують студенти найближчими днями.

Зокрема, викладачі цього кампусу проводили для нас майстер-класи з використання креативних методів у викладанні.

Окрім того, начальник міжнародного відділу Університету НОВІА Камілла Пундарс-Міттс організувала для нас та двох студенток нашого факультету захоплюючу подорож до Архіпелагу Кваркен, що занесений до списку Всесвітнього спадку UNESCO. Ми були вражені автентичними фінськими краєвидами і завдяки теплій компанії не зважали на холод.

Стажування завершилось врученням сертифікатів про підвищення кваліфікації.

Тепер ми очікуємо викладачів з НОВІА на нашому факультеті для проведення майстер-класів, а фінських студентів – для навчання та практики.

Асистент кафедри соціальної роботи
Анна Іващенко