У пошуку нових векторів міжнародної співпраці

2-3 квітня 2019 року завідувач кафедри психології розвитку, професор Олена Власова здійснила візит до Щецинського університету (Західно-поморське воєводство Польської народної республіки) за запрошенням адміністрації факультету психології Гуманітарного інституту цього навчального закладу.

Ідея візиту народилась на Літній психологічній школі, яку в 2018 році факультет психології КНУ імені Тараса Шевченка втретє проводив спільно з Одеським національним університетом імені І. І. Мечникова на узбережжі Чорного моря. Протягом двох останніх років в її роботі брали участь і польські психологи. Метою візиту виступало обговорення перспектив науково-організаційного та науково-педагогічного співробітництва факультетів психології, зокрема, кафедр психології розвитку двох університетів.

В результаті перемовин, які проходили в теплій атмосфері доброзичливості та взаєморозуміння, сторони дійшли висновку про взаємну зацікавленість у співпраці в таких напрямках:

• проведення спільних крос-культурних досліджень з соціалізації та розвитку сучасної людини із використанням теоретичних напрацювань та методичних інструментів української і польської психології;
  • перспектива створення спільного міжнародного наукового видання «Міжнародний журнал соціалізації і розвитку людини» для оприлюднення результатів наукових досліджень;
  • розширення існуючої практики науково-педагогічної взаємодії між університетами Києва та Щецина за межі літньої школи через створення спільних сертифікатних програм підвищення кваліфікації та започаткування академічних обмінів викладачами і студентами з використанням можливостей програми Еразмус+ та інших грантових інструментів підтримки освітньої мобільності.
О. І. Власова,
завідувач кафедри психології розвитку