Університет на Боденському озері

Завершився мій перший місяць перебування за обміном Еразмус+ до університету Констанц на півдні Німеччини в регіоні Баден-Вюттемберг. Університет входить до десятки найкращих молодих університетів Німеччини та вже не один рік отримує винагороду Exzellenzinitiative und –strategie.

За цей короткий проміжок часу я отримала безліч вражень та нових знайомств. Завдяки підтримці Міжнародного відділу університету Констанц численні бюрократичні процедури пройшли легко та безболісно. Навчання насичене інформацією та завданнями, проте головна особливість – демократичність та висока інтерактивність між професором та студентами, заохочується активність останніх.

Головний девіз університету – навчання слідує за дослідженням і психологічний факультет не є виключенням. Кожного семестру професори складають новий план занять та новий навчальний матеріал відповідно до проведених досліджень для того, щоб інформація завжди залишалась актуальною, свіжою та провокувала нові питання та завдання.

Цього року мені дуже пощастило з цікавими курсами, серед них Diagnostics of Early Psychotic Development, який розглядає методи ранньої діагностики психотичного розвитку та виявлення шизофренії на початковій стадії, Klinische Psychologie im Kontext von Krieg und Therorismus – німецькомовний курс про можливості клінічної психології в умовах війни та тероризму, нейробіологічні основи агресії, методи попередження насилля, які є безумовно актуальними в сучасному суспільстві.

Цікаво відмітити, що психологічні експерименти дуже розповсюджені в університеті: в коридорах, холах, бібліотеках, їдальні та навіть у вбиральнях можна зустріти оголошення про проведення експерименту, вимоги до учасників та грошову винагороду – таким чином завжди знаходиться достатня кількість охочих взяти участь у дослідженнях.

Приємно вразила інфраструктура університету (якщо не містечка в цілому) – всі факультети знаходяться під одним дахом. Лектори зауважують, що таким чином підкреслюється міждисциплінарність та взаємодія між факультетами університету Констанц, а студенти завжди залишаються в контакті один з одним та без перешкод обмінюються останніми новинами університету.

Студентка 1 курсу магістратури
спеціальності «Психологія»