Східна Зимова Школа Варшавського університету: як пульсує серце Східно та Центральноєвропейського партнерства

Студенти та аспіранти факультету психології Київського національного університету імені Тараса Шевченка отримали гранти для участі у XVІ Східній Зимовій Школі Центру Східноєвропейських досліджень Варшавського університету, яка відбувалася з 28 лютого по 14 березня 2019 року.

За словами Яна Маліцького – доктора історичних наук, професора, діяча польської опозиційної підпільної публіцистики часів Радянського Союзу, співорганізатора та від 1990 року директора Центру Східноєвропейських Досліджень Варшавського Університету, місія заходу – це надання шансу випускникам бакалаврських та магістерських студій гуманітарного спрямування з усієї Східної, Середньої, Середньо-Східної Європи прослухати лекції видатних науковців-дослідників з цілого регіону, перебуваючи у багатонаціональному товаристві. Учасники мали можливість на семінарах Школи представити міжнародному ґрону викладачів та колег фрагменти власних наукових праць, отримавши неповторний досвід обговорення наукових тем з точки зору представників різних культур та держав, таких, здавалося би близьких та відомих, але водночас таких цікавих та оригінальних у власному світобаченні.

Запропонована культурна програма сприяла ознайомленню молоді з історією та культурою Польщі, веденням політичної, управлінської та просвітницької діяльності, а також зблизила та подружила учасників Школи для подальшої співпраці та спільної зміни власних країн на краще. Вона була насиченою та різноманітною: екскурсії Варшавою з гідом, візити до бібліотеки Варшавського університету, візит до музею Варшавського повстання, візит до Польського центру виробництва цінних паперів, зустріч з представником департаменту польської культурної спадщини за кордоном Міністерства культури та наукової спадщини Польщі, візит до Сейму Речі Посполитої, візит до Музею історії євреїв «Полін», візит до Центру управління міста Варшави. Був, звісно, і вільний час для самостійних пригод!

За час перебування на студіях ми познайомилися не тільки з місцевими студентами, а й зі студентами з України, Литви, Вірменії, Білорусі, Грузії, Росії, та Казахстану.

Проект був корисним для розвитку знань у сфері політичної та кроскультурної психології, формування планів на подальші наукові дослідження та розвитку наукової співпраці.

Сергій Шиковець, аспірант кафедри загальної психології
Арзи Мамбетова, аспірантка кафедри психології розвитку
Віталій Онищенко, студент 1 курсу магістратури
Андрій Печиборщ, студент 4 курсу бакалаврату