Співпраця між психологами України та Іспанії

Наприкінці лютого 2019 року асистент кафедри загальної психології Антон Олександрович Курапов перебував на науковому стажування в університеті м. Гранади за програмою Еразмус+. Він радо ділиться своїми враженнями від перебування в Іспанії.

У світі дуже багато красивих міст і Гранада – одне з найкращих. Цей край славиться неперевершеними пам’ятками архітектури, мальовничими вулицями та місцевою їжею. Окрасою міста є Університет Гранади, який веде відлік своєї історії з 1531 року та нараховує на сьогодні понад 80 тисяч студентів з усього світу.

Наукове та дослідницьке стажування було розраховано на відвідання університету та проведення лабораторних досліджень, а його головною метою – вивчення особливостей когнітивних ілюзій за допомогою новітніх пристроїв (ай-трекерів та 64-канального енцефалографу).

Лабораторія дослідження психіки, мозку та поведінки є структурним елементом університету Гранади у підпорядкуванні факультету психології. Вона проводить дослідження як для університету, так і для державних закладів, які звертаються за допомогою у вирішенні нагальних проблем. Зокрема, під час стажування проводилася робота на виконання замовлення для державної прикордонної служби Іспанії (для визначення факторів ризику пост-травматичного синдрому у прикордонників) та поліції Андалузії (для визначення ризиків та зменшення кількості дорожньо-транспортних пригод за участю водіїв малогабаритних транспортних засобів, зокрема мопедів та мотоциклів).

Директор лабораторії Леандро Луіджі Ді Стазі люб’язно надав можливість Антону Курапову взяти безпосередню участь у дослідженні. Стажування було ефективним за допомоги аспіранта факультету психології та провідного дослідника лабораторії Хосе Фернандеса. В лабораторії він займається математичним аналізом даних. У процесі зустрічей з працівниками лабораторії були визначені перспективи подальших сумісних досліджень. Зокрема, разом із Еленою Санчес окреслено перспективи подальших крос-культурних досліджень. Цікаво й корисно було працювати з великою кількістю обладнання, що дало змогу визначити пріоритетні напрямки розвитку дослідницької лабораторії факультету психології.

В цілому, стажування було дуже корисним і дозволило дізнатися не тільки про особливості проведення досліджень в університеті Гранади, але й дало змогу значно ближче познайомитись з яскравою іспанською культурою та її значущими історичними здобутками.

А. О. Курапов, асистент кафедри загальної психології