Зона комфорту чи все ж таки ERASMUS+

Мене звуть Яценко Ярослав, я студент 1 курсу магістратури факультету психології. Як і багато інших студентів нашого університету, я маю досвід участі в програмі міжнародної мобільності Еразмус+. І хочу розповісти, чому повинні спробувати і Ви.

Про місце стажування.
Мені довелося побувати на навчанні у Варшаві (Польща) та Сетубалі (Португалія). Обидві країни є по-своєму дуже цікавими локаціями для навчання. Польща – це варіант для тих, хто хоче «спробувати Європу на смак» і при цьому почуватися максимально легко і безпечно. Адаптація відбувається майже миттєво завдяки спорідненості наших культур. Тому сміливо раджу Польщу, якщо це Ваш перший досвід навчання за кордоном. Португалія – це варіант для тих, хто прагне пригод, колориту і розвороту картини світу на 180 градусів. Моє перебування в Португалії відзначилось значною кількістю подорожей і цікавими знайомствами. За період навчання я поспілкувався з представниками більш ніж 25 країн світу. Ну і, звісно ж, не впустив шанс спробувати серфінг.

Приймаючі організації.
У Польщі я навчався в Академії Леона Козмінського. Це бізнес-школа у Варшаві, яка була створена у 1993 році та названа на честь польського професора економіки і підприємництва. Вона вважається однією із найкращих бізнес-шкіл в світі та є власницею найпрестижніших європейських акредитацій EQUIS, AACSB та AMBA. В Португалії тимчасову роль альма-матер виконав Політехнічний інститут міста Сетубал. Цей університет славиться своєю якістю освіти на території всієї Португалії, а також своїми програмами обміну. Заглибившись у процес навчання, я був приємно здивований. В обох університетах викладання було одночасно цікавим і абсолютно доступним для студента з рівнем англійської “В2”.
Цілями моїх програм мобільності було: перейняти міжнародний досвід, підвищити рівень англійської мови та подивитися світ. Виявилося, що Еразмус зміг дати набагато більше. Найповніше мій досвід віддзеркалює вираз, який я почув в Сетубалі: “Еразмус – це не півроку в твоєму житті, це ціле життя всього за півроку”.

Саме тому я дуже наполегливо раджу, їдьте на Еразмус!

Яценко Ярослав, студент 1 курсу магістратури