Відкрита лекція професора психіатрії з університету Каліфорнії (США)

12 березня 2019 року професор Ігор Куценок прочитав відкриту лекцію «Сучасний стан наукових знань про походження і розвиток залежних розладів» для студентів і викладачів факультету психології КНУ імені Тараса Шевченка, а також практичних фахівців у галузях практичної психології, психіатрії, охорони здоров’я та соціальної роботи.

Організаторами виступили факультет психології Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Міжнародний Український та Центрально-Азійський центр обміну технологіями в сфері залежності, Державна установа «Науково-дослідний інститут психіатрії Міністерства охорони здоров’я України», Незалежна асоціація психологів.

Доктор Ігор Куценок – професор психіатрії в Університеті Каліфорнії, Сан Дієго (UCSD), директор Центру досліджень, навчання та менеджменту у сфері залежності UCSD, директор SAMHSA PEPFAR міжнародного центру обміну технологіями в сфері залежності, та ко-директор SAMHSA PEPFAR центру обміну технологіями в сфері залежності в Південно-Східній Азії.

З 1996 року до теперішнього часу працює в медичній школі Університету Каліфорнії, Сан Дієго, в департаменті психіатрії. У 2013-2016 роках працював на посаді керівника з превенції, лікування та реабілітації у Відділі наркотичних речовин та злочинності в офісі ООН у Відні. Протягом останніх 20 років І. Куценок розробив та запровадив численні тренувальні та допоміжні програми в галузі лікування залежностей для спеціалістів в сфері охорони психічного здоров’я, соціальних працівників та лікарів первинної ланки надання медичної допомоги, спеціалістів з кримінального судочинства у Сполучених Штатах та по всьому світу. Доктор Куценок є членом Міжнародної мережі тренерів з мотиваційного інтерв’ювання (MINT). Він є лауреатом багатьох національних та міжнародних нагород, автором та співавтором понад 50 наукових публікацій та 2 монографій, доповідачем і тренером на сотнях конференцій та воркшопів у США та більш ніж 40 країнах світу.

Лекція професора І. Куценка викликала великий інтерес та зібрала понад 150 слухачів, які після завершення лекції ще довго спілкувались із лектором з приводу представленого матеріалу. Професор відповів на запитання та поділився матеріалами презентації зі студентами факультету психології.