Чи можлива ефективна терапія узалежнень? Досвід Польщі – вітчизняним фахівцям

У період з 28 січня по 9 лютого 2019 р. доктор психологічних наук, викладач кафедри психології розвитку Тетяна Миколаївна Яблонська взяла участь у спільному українсько-польському проекті, який був організований PARPA (Державна агенція розв’язання алкогольних проблем, Польща) спільно з Академією спеціальної педагогіки ім. М. Гжегожевської (Варшава) та Національним університетом «Львівська політехніка» «Підготовка кадрів для створення системи навчання терапевтів узалежнень в Україні». Дворічний проект має на меті підготовку українських науковців і практиків, що становитиме основу системи навчання терапевтів узалежнень в Україні.

В межах першої сесії відбулися лекції, тренінги, майстер-класи провідних польських фахівців: 5-денний інтеграційний тренінг, що включав основи тренінгової роботи; лекції під загальною назвою «Психологічні й медичні концепції і моделі узалежнень»; 2-денний тренінг «Основи допомоги».

Програма навчання була дуже насиченою та інтенсивною (загальна кількість – 100 год.). Водночас, поєднання лекцій та активних методів навчання дозволило не тільки підтримувати високу мотивацію і продуктивність роботи групи, але й сформувати команду спеціалістів для розв’язання складних навчальних і практичних завдань.

Яблонська Т. М.
доктор психологічних наук,