Життя у стилі Hygge

Moi! Не лякайтеся, фінською це означає «привіт». Ми студентки факультету психології. Цього року нам випала нагода поїхати на навчання до Фінляндії на цілий семестр. Вчимося в мальовничому місті Турку, що колись давно було столицею Фінляндії. Навчаємося в університеті прикладних наук «Новія» на спеціальності «Social Services». В Новії навчання більш практично спрямоване. Значно більше часу відводиться на самостійну роботу студента, опрацьовування літератури, написання есе, презентацій, кейсів та інших творчих робіт. У цьому університеті дійсно цікаві методи викладання матеріалу як на теоретичному, так і на практичному рівнях.

Більшість наших курсів пов’язано з соціальною роботою. Завдяки ним ми познайомилися з фінською системою охорони здоров’я та з фахівцями, які працюють в цій сфері. Для нас це дійсно цікавий досвід, який знадобиться нам у подальшому професійному житті.

Напрочуд цікавим для нас виявився предмет «Мультикультурна соціальна робота». Він допомагає відкрити Фінляндію та країни Європи з іншого боку. Оскільки саме завдяки цьому курсу ми дізналися досить багато про соціальну роботу, про те як вона побудована тут, і чим відрізняється від нашої української.

Особливістю нашого університету є те, що він шведськомовний. Більшість наших нових друзів з Турку майже не використовують фінську мову в побуті, натомість використовують шведську і знають англійську на високому рівні. Зовсім скоро ми почнемо розмовляти з фінами майже на одній мові, оскільки вже місяць ми вивчаємо шведську в культурно-освітньому центрі Arbis.

Найбільш цікавим досвідом для нас виявився курс Get Finternational, який допомагає дізнатися про місцеву культуру – не тільки познайомитися з місцевими студентами, а ще й відвідати багато цікавих заходів. Тепер ми знаємо про нічні страхи фінів, їх улюблену їжу та місцеві традиції.

Також нам випала можливість бути присутніми на національному святкуванні на честь відомого фінського поета, автора фінського гімну Йохана Рунеберга. Особливістю цього свята є випікання святкових смаколиків, які колись давно для нього створила його кохана дружина Фредріка Рунеберг. За два тижні до самого святкування ці солодощі вже можна купувати у місцевих магазинах.

За час перебування в Фінляндії ми познайомилися не тільки з місцевими студентами, а ще й зі студентами з Іспанії, Франції, Румунії, Росії, Греції, Австрії, Німеччини, Португалії та Китаю. Це неймовірно цікавий досвід – спілкуватися з людьми з інших країн. Порівнювати їх із собою, товаришувати з ними, розуміти, чим вони відрізняються від нас і чомусь вчитися в них.

Свій вільний час у Фінляндії ми намагаємося проводити з максимальною користю: ходимо в бібліотеки, музеї, подорожуємо країною. Наприклад, нещодавно ми відвідали мальовниче містечко Порі та Хельсінки. Уже запланували з’їздити в гості до наших колег у Ваасі. Також чекаємо в гості і Вас!

Студентки факультету психології
Анна Зеленько (соціальна педагогіка, ОС «Бакалавр»)
Ганна Рик (психологія, ОС «Магістр»)
Катерина Пінчук (психологія, ОС «Бакалавр»)