Дві програми – одна мета

Я часто замислювалась над тим, як розширити межі своїх знань у сфері соціальної роботи, використовуючи досвід європейських країн, які можна було б застосувати в Україні. Завдяки академічній мобільності студенти Київського національного університету імені Тараса Шевченка мають змогу підібрати собі найкращі програми навчання за кордоном. Мій вибір зупинився на університеті Масарика, де я навчаюсь на спеціальності «Соціальна політика та управління персоналом» («Public Policy and Human Recourses») за освітнім рівнем магістра.

Чому університет Масарика (Masaryk University)? Це другий за величиною державний університет Чехії, який був заснований у 1919 році в місті Брно. За кількістю студентів в акредитованих програмах навчання університет посідає друге місце в Чеській республіці. Університет обладнаний сучасною технікою, має бібліотеку, ботанічний сад і зручний кампус. Університет веде активну співпрацю з іноземними навчальними закладами та дослідницькими центрами. Для іноземних студентів тут є велика кількість клубів і товариств, де вони могли б почувати себе долученими до студентського життя і культури Чехії.

Масарик університет, факультет соціальних наук24129477_1552091204868559_156624518730939534_n

До чеських університетів з Visegrad Fund. Українські студенти можуть подавати заявки на отримання стипендії від Вишеградського фонду, який підтримує навчання у країнах Вишеградської четвірки: Чехії, Польщі, Угорщині та Словаччині. Студенти можуть обирати будь-який акредитований навчальний заклад – коледж, університет, дослідницький інститут, мистецьку академію. Стипендія покриває навчання або науковий проект в академічних установах. Метою Фонду є підтримка співпраці між країнами Вишеградської групи та їх спільного представництва в третіх країнах.

Дедлайн: 15 березня.

Трохи інформації про місто Брно. Це місто в Південній Моравії з населенням близько 400 000 жителів. Брно вважається другим містом в Чехії після Праги. Саме з цього міста виросла чеська королівська династія Пржемисловічей. Брно має чудове розташування для вивчення Центральної Європи. Прага, Братислава, Відень, Будапешт, Варшава знаходяться в межах легкої досяжності на поїзді або автобусі. Місто вважається досить великим, але в той же час досить малим, щоб зберегти свій домашній затишок і чарівність.

Гуртожиток Koleje Kounicova

Проживання. У розпорядженні університету імені Масарика знаходиться 10 гуртожитків. Я проживаю в Koleje Kounicova, який розташований близько до центру – 10-15 хвилин пішки або трамваєм 5 хвилин. Інтернет розповсюджений по всьому приміщенні гуртожитка. Умови проживання є досить комфортними та зручними. Передбачене усе необхідне для людей з інвалідністю.

Специфіка навчання в двох університетах одночасно. В Масариковому університеті запроваджено IS system, де у кожного є персональна сторінка та вихід до будь-якої інформації (навіть вільний доступ до наукових робіт випускників). Усі викладачі активно підтримують зв’язок з кожним студентом та відкриті до співпраці, адже навчання в Чехії орієнтовне на самостійну роботу. Усі матеріали (лекції, статті, підручники тощо) та організаційна інформація (коментар від викладача, реєстрація та дата складання екзамену, оцінка тощо) публікуються в IS system. У кожного студента є чотири спроби, аби скласти іспит, бо він є дуже складним. Тож, навчання у Масариковому університеті орієнтовано на якість знань, а не на високі оцінки.

Бібліотека в Масариковому університеті

Можливості для студентів, які навчаються на спеціальності «Соціальна робота» або мають інтерес до цієї сфери роботи, завжди знайдуть собі практичну базу. Так, я на сьогоднішній день прохожу навчально-виробничу практику в Центрі допомоги іноземцям (Centrum pro cizince JMK). Діяльність Центру сприяє інтеграції іноземців в чеське суспільство. Основна мета полягає в забезпеченні рівного доступу до інтеграційних послуг і кваліфікованої інтеграційної підтримки.

Насправді, навчатися в двох університетах цікаво та продуктивно, коли у студента є навички самоорганізації та розуміння, чому він обрав такий шлях. Викладачі кафедри соціальної роботи факультету психології Київського національного університету імені Тараса Шевченка щиро підтримують, надають якісний та ефективний зворотній зв’язок кожного разу та допомагають досягнути поставленої мети. Саме тому, навчання в двох університетах одночасно для мене є дуже плідним.

Студентка 2-го курсу ОС «Магістр», спеціальність «Соціальна робота»

Марія Свиридова