Еразмус+ та стажування студентів у Європі

Мене звати Онищенко Віталій, я студент 1 курсу магістратури факультету психології, і нещодавно я вперше в житті побував на стажуванні за програмою студентського обміну Еразмус+. Тож я хочу розповісти про деталі мого короткого перебування у Франції.

Про місце стажування
Luz-Saint-Sauveur – невеличке мальовниче місто на півдні Франції, що знаходиться біля кордону з Іспанією. Місцеві жителі завжди усміхнені, приязні, активні. На вулицях містечка часто можна було побачити літніх людей, які займалися спортом.

За час мого перебування на стажуванні вдалось побачити як саме місто з його пам’ятками, так і сусідні регіони. В межах програми її учасники досить тривалий час присвячували екскурсіям, відвідуванню архітектурних та історичних пам’яток міста, брали участь у міських святах, ярмарках, відвідували дитячий садок та проводили час з дітьми.

Приймаюча організація
CONCORDIA – французьке об'єднання, засноване в 1950 році за Законом 1901 року, яке організовує проекти місцевого розвитку у багатьох населених пунктах Франції. Ці проекти заохочують міжкультурну взаємодію та порозуміння людей шляхом зібрання молоді з різних країн світу для спільної участі в допомозі та підтримці місцевих партнерів. Здійснюється волонтерська активність щодо підтримки корисних для громади проектів. CONCORDIA також залучає французьку молодь до аналогічних проектів, які розробляються та втілюються за допомогою міжнародних партнерів.

Метою цього молодіжного проекту «How to define a collaborative territory project with youth?» було покращення життя та розвиток громади міста. З упевненістю можу сказати, що нашій команді, до складу якої входили студенти країн Східної, Центральної та Західної Європи, це вдалось. Ми провели соціальне опитування місцевого населення щодо того, як вони ставляться до свого міста, що нового хочуть побачити, як покращити інфраструктуру міста. В результаті було виявлено головне – є потреба в музичному просторі у новому сквері, що будується. За підтримки організацій Льокаль та Конкордія, ця потреба була реалізована.

На завершення хочу сказати, що цей проект та інші проекти Еразмусу є чудовою можливістю для навчання, спілкування та обміну досвідом, об’єднання людей з різних країн та зміцнення зв’язків між ними. Залучення студентів до таких проектів сприяє їх кращому розумінню світу в різних його проявах, піднімає питання власної ініціативи та дає можливість отримання нових знань і вмінь. Однозначно, стажування це добре, і якщо випадає можливість поїздки – варто нею скористатись.

Онищенко Віталій
студент 1 курсу магістратури