Еразмус Плюс Глобал – програма, що єднає світ

З 15 по 21 квітня 2018 року багаторічний партнер факультету психології НОВІА університет прикладних наук (Фінляндія) провів Міжнародний викладацький тиждень «Global Changes» у місті Вааса для представників 20 країн – Китаю, Туреччини, України, Румунії, Франції, Греції, Великої Британії, Данії, Голландії, Німеччини, Австрії, Чехії, Португалії та інших. У роботі Міжнародного тижня взяли участь декан факультету психології КНУ імені Тараса Шевченка, професор І. В. Данилюк, заступник декана факультету психології, доцент С. Ю. Пащенко, доценти кафедри психології розвитку А. Ю. Трофімов і Е. В. Крайніков. Вони презентували Шевченків університет учасникам заходу та уклали з ними домовленості щодо розширення міжнародної співпраці у галузі соціально-поведінкових наук, а також студентської та викладацької мобільності.

Професор Данилюк І. В., доценти Пащенко С. Ю. та Трофімов А. Ю. в межах Міжнародного викладацького тижня прочитали лекції на теми «Лідерство в освітньому менеджменті: моделі суб’єктивного благополуччя викладачів і студентів» і «Прийняття рішень у світі, що змінюється» для студентів НОВІА університету та викладачів європейських університетів. Згідно з програмою заходу представники КНУ імені Тараса Шевченка відвідали презентаційні сесії ключових спікерів на теми «Прикордонна співпраця в Кваркен регіоні», «Значення та роль студентської мобільності в епоху глобальних викликів», «Освіта та дослідження: можливості отримання фінансування від ЄС для міжнародної співпраці», «Перспективи міжпрофесійного навчання», «Держава добробуту», «Пакт інклюзії: створення сприятливого середовища для студентів ЗВО за допомогою партнерської підтримки», «Університет та культура», «Еразмус+ міжнародна кредитна мобільність: досвід університету Сапьєнзи, Італія» тощо, а також взяли участь у міжнародному воркшопі «Дігіталізація та вітруалізація сучасної університетської освіти».

В рамках програми Міжнародного тижня українська делегація відвідала міжуніверситетську навчально-дослідницьку лабораторію Technobothnia, Центр реабілітації «Здоров’я людини», наукову бібліотеку Tritonia, кампус Elere, здійснила екскурсійні поїздки на Кваркен архіпелаг та до м. Гельсінки.

Протягом візиту відбулися зустрічі з керівництвом НОВІА університету та працівниками міжнародного офісу Т. Пелфолком, К. Пундарс-Міттс та І. Бонне, де відбулися консультації з питань викладацької мобільності та стажувань для викладачів і студентів з НОВІА університету в КНУ імені Тараса Шевченка, обговорення спільної аплікації для отримання фінансування академічної мобільності студентів та викладачів на 2019-2021 рр., обговорення проміжних результатів навчання студентів КНУ імені Тараса Шевченка в НОВІА університеті. Також викладачі КНУ імені Тараса Шевченка зустрілись зі студентами факультету психології, які наразі навчаються в НОВІА університеті та обговорили їх враження від навчання та перебування у Фінляндії.

Міжнародний викладацький тиждень завершився обговоренням перспектив подальшої співпраці між університетами в межах програм глобальної мобільності та кредитної мобільності. На підґрунті домовленостей з представниками різних європейських на китайських університетів будуть підготовлені спільні пропозиції щодо встановлення співпраці та пошуку можливостей її фінансування у 2018-2021 рр.

Заступник декана факультету психології С.Ю. Пащенко