×
×

Навчання в Університеті міста Печ: коли твій корпус схожий на Гоґвортс не тільки ззовні, але і всередині

 

 

Мене звуть Антоніна Бобровицька, я студентка 1-го курсу магістратури факультету психології, і нещодавно я стала ерасмусівкою. Звучить як зібрання групи підтримки? Можливо, але якщо вже одного разу поїхати на студентський обмін по програмі Ерасмус — то цей досвід назавжди лишиться з тобою, як то кажуть: “Once Erasmus, always Erasmus”.

 

Ніби щойно відправила заявку на відбір студентів для обміну, а вже ось сидиш в літаку і не знаєш, як так швидко промайнув час... Хочу вам трохи розказати про те, що таке Печ і як тут взагалі навчається.

 

Про місто

Печ — п'яте за населенням місто Угорщини, розташоване на схилах гірського хребта Мечек, біля кордону з Хорватією, є адміністративним центром округу Барнья. А знаєте що найцікавіше? Округ Барнья має такий само прапор, як Україна, тому в перші дні, помічаючи синьо-жовтий стяг, я думала, що це так українців з приїздом вітають.

Місто наповнене історією, починаючи зі згадок про часи римської імперії, і закінчуючи галерею закарпатського художника-самоучки Тівадара Чонтварі. Також місто вважається однією з культурних столиць Європи.

З розваг — Печ найбільше славиться своєю паб-культурою, з напоями всіх міцностей, та наявність завжди прекрасного музичного супроводу. Також студентські організації, яких тут багато, майже щотижня організовують заходи для студентів: кіно-клуби, вікторини, та квести містом

 

Про університет

Перший університет в Угорщині було засновано у Печі Людовиком І у 1367 році. З того часу університет пережив багато реформувань, переїжджав в інше місто, та припиняв свою діяльність під час османської окупації. Потім його відновили та декілька разів переміщали до міста Дьєр та назад.

Сучасний університет міста Печ заснований у 1912 році і спочатку був розташований у місті Пожонь (нині Братислава, Словаччина). Після Першої світової війни Пожонь була від’єднана від Угорщини, університет знову повернули в Печ, де він до цього часу і лишається.

Університет має 10 факультетів, пропонує широкий спектр навчальних і дипломних програм, на яких навчається більше 25 тисяч студентів (з яких 4000 міжнародних) і працює дві тисячі викладачів та наукових співробітників.

 

 (http://international.pte.hu/#)

 

Про факультет

Історія гуманітарного факультету почалася 1833 року, коли єпископ Ігнат Шефей створив Академію Печі з права та гуманітарних наук з метою продовження традиції середньовічного університету. Власне гуманітарний факультет у теперішньому вигляді був заснований у 1922 році. Факультет гуманітарних наук використовує систему кредитів, і у 2006 році відкрив програми бакалаврату, структуровані відповідно до Болонської системи, що робить вищу освіту більш сумісною і мобільною. Сам факультет розташований у кількох різних місцях у місті Печ: основний кампус має ботанічний сад, а арковий головний вхід веде до головного корпусу, де можна знайти бібліотеку та Факультет наук (а ще в цьому корпусі абсолютно легко можна загубитись, бо таке враження, що сходи не відповідають номерам поверхів на які виходять — ось вам і Гоґвортс). Також варто зазначити, що факультет встановив широкий спектр міжнародних зв’язків з практично усіма європейськими країнами та декількома університетами США, що дає можливість студентам побувати на обміні в іншій країні.

 

Про Ерасмус

Обміни Ерасмус+ дають можливість отримати досвід навчання в закордонному університеті, поповнити багаж знань та пізнати нову культуру так, як би ти не міг її пізнати при оглядовій екскурсії за три дні. Цей студентський досвід відкриває перед тобою величезні можливості, важливо їх тільки не проґавити. Особисто для мене цей обмін став можливістю повного переходу на навчання англійською мовою, що дає суттєві зміни в рівні знання та використання мови. Величезна кількість знайомств з людьми з абсолютно різних країн дає досвід міжкультурного спілкування, а проживання на території Європейського союзу відкриває більше перспектив до подорожей.

Я ж найбільше ціную ті знання, які отримую при спілкуванні з представниками різних культур. Наприклад, чи ви знали що в Камеруні можна одружитися ой-лайн? Минулого тижня моя сусідка вийшла заміж, сидячі в навчальній кімнаті в Печі, а її чоловік в цей час був в Берліні. Чого тільки нового не дізнаєшся.

 

Про навчання

Навчання в Угорщині кардинально відрізняється від навчання в Україні. Ця різниця помітна навіть у мові: в угорській нема слова «студент», воно заміняється словом «слухач». Це впливає навіть на те, як будується навчальний процес — через це така зв’язка, як «лекція+семінар», майже відсутня. У мене всього один предмет з семінарськими заняттями, і сказати, що їх дуже відвідують ті 50 студентів, які б мали б — збрехати і не почервоніти. Присутність на лекціях не перевіряється та й взагалі тут до тих, хто навчається, ставляться як до дорослих, свідомих людей. Якщо не ходити — не складеш екзамен, бо вся інформація отримується на лекціях, і це тільки твої проблеми. Рекомендовану літературу тут не читають. Якщо викладач щось не пояснив на лекції, то він/вона не мають права вимагати знання відповіді на це питання на екзамені. Загалом студенти — чи то пак слухачі — самі собі дорослі, і мають відповідати за свої дії або бездіяльність.

 

Про мову

Без знання мови в Угорщині дуже важко. Загалом люди не спілкуються англійською, а якщо і мають якісь базові знання, то їх вистачає тільки на привітання. Що потрібно ще знати — самі угорці дуже скептично ставляться до іноземних мов (включно з англійською). Знайти інструкції, надписи чи книжки англійською майже неможливо, тільки якщо знати, де шукати (наприклад, в аеропорту Будапешта).

 

Чи варто все-таки було сюди їхати?

Так — можливо не дуже однозначно, але це чудовий досвід, як для майбутнього професіонала, так і для розвитку власної особистості. Тому якщо випаде можливість поїхати, не втрачайте її, бо саме вона може перевернути ваше життя догори дриґом (в хорошому сенсі).

 

Антоніна Бобровицька,

студентка 1 курсу магістратури

факультету психології