Літо з користю та втілення мрій

Вікторія МосейкоЯ з 3 курсу працюю в HR сфері та часто помічала, що дуже багато людей не йдуть працювати за фахом. Коли питала чому так, часто чула такі фрази: вступала туди, куди хотіли батьки; думав, що це буде популярна професія і я буду заробляти нормальні гроші; вступив до ЗВО та розчарувався; поступала просто за результатами ЗНО; обирав по крутій назві тощо. Це все призвело мене до думки про необхідність змінювати цю систему. Вже тоді подумала, от було б круто відкрити профорієнтаційний центр для всіх бажаючих, адже з проблемами вибору професії може стикнутися кожен.

І ось цього літа я натрапила на відбір студентів 1-6 курсів до літнього онлайн табору YouCamp4 Фонду Віктора Пінчука. Подала свою ідею і мене відібрали до участі.

Завдяки YouCamp4 у мене з'явилась можливість приєднатись до команди таких самих ініціативних, активних, цілеспрямованих та натхненних студентів з різних куточків нашої країни. Нас було близько 200 учасників, з яких утворилось 16 команд.

Загальною метою проєкту є робота команди над втіленням ідей, котрі повинні вирішувати якусь з глобальних проблем України. Моя команда працювала над четвертою ціллю сталого розвитку України – якість освіти – і протягом дев'яти днів розробляла проєкт щодо створення платформи для абітурієнтів.

Спершу мені здавалось, що займаючи лідерські позиції у своїх університетах ми пересваримось у перший же день, але я не вгадала. Ми дослухались один до одного та ділились своїм досвідом. Мені особисто дуже допомогли пари з когнітивної ергономіки Ю.В. Третьякової та лекції професора К.Л. Мілютіної і доцента А.Ю. Трофімова з бізнес психології для створення більш якісного проєкту.

Також на кемпі ми мали можливість спілкуватися із співзасновником Prometheus, слухати цікаві розповіді у формі сторітелінг від Ольги Руднєвої, лекцію з бізнес моделювання від виконавчої директорки Open Data Incubator Євгенії Клепи та ще купу цікавезних лекцій, які супроводжували нас протягом усіх днів роботи.

Це були просто надзвичайні 9 днів мого життя! З 16 проєктів наша команда посіла 1 місце та отримала 100 тисяч гривень на реалізацію проєкту! Тепер я маю однодумців серед студентів Києва, Львова, Харкова, Миколаєва, і незабаром ми почнемо втілювати наш проєкт у життя! Дуже крута проактивна команда, дуже круті результати та ще й подаруночки на додачу.

А ще я щиро дякую всім викладачам факультету психології КНУ імені Тараса Шевченка за ґрунтовні теоретичні знання, всім моїм бізнес клієнтам та колегам за практичний досвід і можливість усвідомити, що така проблема є і вона актуальна та YouCamp4 і команді #7 за можливість підвищити якість освіти в Україні!

Студентка 2 курсу магістратури
ОПП «Психологія дитинства і сімї