Новини

Кандидат психологічних наук, асистент кафедри соціальної реабілітації та соціальної педагогіки факультету психології Красілова Юлія Михайлівна з 2018 року проводить бесіди з підлітками, які перебувають на обліку у Секторі ювенальної пробації міста Києва як волонтерка.

"З неповнолітніми ми говоримо про їх  інтереси та хобі, про те, як вони проводять свій вільний час та про їх плани на майбутнє. Також з підлітками проводжу різні вправи, тести та методики, які дозволяють їм пізнати себе, визначити свої сильні сторони та розвивають навички асертивної поведінки" - зазначає Юлія Михайлівна.

Вона поєднує волонтерську діяльність із науковою - написала статті, які дозволяють спрогнозувати ефективність ресоціалізаційних заходів щодо неповнолітніх, засуджених до покарань не пов’язаних з позбавленням волі. Написала та захистила дисертацію на тему: «Соціально-психологічні чинники ресоціалізації неповнолітніх засуджених».

А почалося все з того, що навчаючись в університеті, Юлія Михайлівна працювала як волонтерка з дітьми в притулку і паралельно проходила там навчальну практику. Написала дипломну роботу з приводу роботи з дітьми, які позбавлені батьківського піклування. А вже в аспірантурі більшою мірою почала цікавитися тим, як можна допомогти підліткам, оскільки вони вже більш менш дорослі і сприймають світ по іншому. Тому, Юлія Михайлівна почала досліджувати інформацію, читати статті та законодавство, вивчати закордонний досвід.

Вона зазначає, що: "Рухатись далі допомагає те, що дітям приємно та  цікаво спілкуватися, що вони проявляють інтерес, ставлять питання, мають бажання знову зустрітися. Для мене важливо говорити з ними на такі теми, які вони не можуть довірити комусь іншому, наприклад, працівнику пробації. Важливо відкривати їх для самих себе. Мотивує те, що вони  поступово набирають мотивацію рухатись у житті, досягати чогось нового".

_______________

Волонтерська премія була заснована в 2014 році, щоб підтримати звичайних людей, які роблять надзвичайні речі. Вона ставить за мету відзначити роботу волонтерів, які працюють у різних сферах.

Премія є негрошовою, і покликана підтримати волонтерський рух в Україні, показати суспільству його важливість та різноманітність, а також заохотити інших людей до суспільно-корисної праці.

Факультет психології пишається досягненнями Юлії Михайлівни, вітає з отриманням волонтерської премії та бажає подальшого невпинного руху у професійному самовдосконаленні та роботі на благо суспільства!