Новини

21-22 жовтня 2021 року на базі факультету психології КНУ імені Тараса Шевченка відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Психодіагностика в Україні: сучасність та майбутнє». Конференція пройшла в онлайн форматі, що не завадило якісній презентації наукових доповідей та майстер-класів, представлених учасниками, а також жвавому обговоренню проблемних питань за темою цього наукового зібрання.

Робота конференції розпочалася з вітальних слів декана факультету психології, доктора психологічних наук, професора, член-кореспондента НАПН України Івана ДАНИЛЮКА, заступника декана з наукової роботи, кандидата педагогічних наук, доцента Світлани ПАЩЕНКО і в.о. завідувача кафедри психодіагностики та клінічної психології, доктора психологічних наук, доцента Людмили КРУПЕЛЬНИЦЬКОЇ, які відзначили важливість тематики наукового зібрання, основні тренди у психодіагностиці та напрями їх подальшого розвитку в науці та практиці.

Два робочих дні конференції містили наукові доповіді, майстер-класи та Круглі столи з актуальних проблем психодіагностики. У ході конференції було обговорено широке коло проблем, які постають найбільш гостро перед молодими науковцями та психологами, серед яких проблеми визнання якості наукових результатів у психології, нормативно-правові вимоги щодо проведення наукових досліджень, а саме робота в напрямку реалізації процедурної стратегії наукових досліджень та розширення реєстру тестових методик України та реєстру тестових провайдерів України. Проблеми регулювання та організації наукової діяльності розглядалися, на жаль, крізь призму відсутності фінансування адаптації на українську мову широкого кола психодіагностичних методик.

Особливу зацікавленість в учасників конференції викликали презентації та майстер-класи ключових спікерів, з яких вони дізналися принципи та методи сучасної нейропсихологічної діагностики когнітивних функцій у осіб з РДУГ, ознайомилися з авторським методом психологічної діагностики типу взаємодії людини зі світом, що оптимізує психотерапевтичну роботу з нею («Стимул, Емоція, Тип»), розроблену доцентом Світланою ВАСЬКІВСЬКОЮ, навчилися основам практичного використання проективного методу «Blacky Pictures» у дослідженні особливостей психосексуального розвитку людини, практиці використання нейропсихологічних проб у дослідженні функцій управління та контролю поведінки, ознайомилися з тим, як здійснювати планування досліджень і обробку емпіричних даних за допомогою мови статистичного аналізу R.

Конференція цілком виправдала очікувані результати, учасники висловили велику вдячність за організацію такої актуальної події та з нетерпінням чекають наступної конференції.

Оргкомітет висловлює вдячність усім учасникам за плідну співпрацю, гарний настрій, нові ідеї та натхнення!

Секретар Оргкомітету конференції
Юлія ВАКУЛЕНКО,
доктор філософії в галузі психології,
асистент кафедри психодіагностики