Новини

Вивчення польської мовиПривіт!) Сумували за звістками з фронту міжнародної наукової мобільності? Тоді тримайте гарні новини!)

З 11 по 20 липня 2021 року відбулося наукове стажування для аспірантів-психологів провідних ЗВО України «Підвищення професійних та мовних компетенцій у методології досліджень у галузі соціальних наук та наук про здоров’я» в межах реалізації програми NAWA Prom «International Scholarship Exchange for PhD Students». Згідно з умовами Меморандуму про співпрацю між Люблінським католицьким університетом Яна Павла ІІ і Київським національним університетом імені Тараса Шевченка учасниками програми стажування стали 5 аспірантів факультету психології нашого університету.

Спільне фото приїзд

Стажування та навчання для аспірантів у рамках цієї літньої школи включало лекції та практичні заняття з курсів «Методологія наукових психологічних досліджень» та «Психометрія» під керівництвом доктора психологічних наук, професора кафедри загальної психології Люблінського католицького університету Яна Павла ІІ Олега Горбанюка. Тут молоді науковці отримали важливі знання і вміння, необхідні для побудови та реалізації наукового дослідження. Як створити модель психологічного дослідження та перевірити її емпірично? Як сконструювати власний опитувальник? Які види аналізу застосувати до емпіричних даних? Як грамотно і переконливо представити результати в дисертації, статті, постері на конференції? Ці та інші питання опрацьовувалися не лише теоретично, а й практично на прикладі кейсів і конкретних даних.

Корисним було також вивчення основ ділової польської мови від професійної лекторки з кафедри дидактики літератури та польської мови Люблінського католицького університету Яна Павла ІІ Агати Поремби (Agata Poręba).

Крім того, з 12 липня для учасників програми розпочалося місячне онлайн-стажування у бібліотеці Люблінського католицького університету Яна Павла ІІ, наприкінці якого кожен молодий науковець отримає відповідний сертифікат.

В межах візиту відбулася VIІ Міжнародна науково-практична конференція «Public health – social, educational and psychological dimensions», де учасники представили результати власних наукових напрацювань. Матеріали конференції опубліковано у спеціальному збірнику https://www.kul.pl/files/1478/conference_proceedings_2021.pdf

Організатором проєкту з польського боку була професорка кафедри психології емоцій та мотивації Інституту психології Люблінського католицького університету імені Яна Павла II Юлія Горбанюк, а з українського боку – доктор психологічних наук, професор, доцент кафедри психології розвитку факультету психології Київського національного університету імені Тараса Шевченка Тетяна Яблонська і кандидат психологічних наук, старший науковий співробітник Інституту психології імені Г.С. Костюка НАПН України Тетяна Мельничук.

Постери група КНУ 1

Учасниками програми від факультету психології Київського національного університету імені Тараса Шевченка були:

Сергій Шиковець, аспірант кафедри експериментальної та прикладної психології, науковий керівник – доктор психологічних наук, професор, член-кореспондент НАПН України, декан факультету психології Іван Данилюк. Тема виступу на конференції «Життєздатна етнолінгвістична ідентичність як знаряддя для досягнення психологічного благополуччя, здоров’я та економічної стійкості представників мовних спільнот України».

Арзи Мамбетова, аспірантка кафедри психології розвитку, науковий керівник – доктор психологічних наук, професор, завідувач кафедри психології розвитку Олена Власова. Тема виступу на конференції «Мультикультурні складові сімейних цінностей українського та кримськотатарського юнацтва: авторський опитувальник «Шкали мультикультурної ідентифікації».

Софія Кравченко, аспірантка кафедри соціальної психології, науковий керівник – доктор психологічних наук, доцент, професор кафедри соціальної психології Тетяна Траверсе. Тема виступу на конференції «Соціально-психологічна структура консолідації політичних груп (на прикладі правого руху)».

Ольга Шевчук, аспірантка кафедри психодіагностики та клінічної психології, науковий керівник – доктор психологічних наук, професор, академік НАПН України, завідувач кафедри психодіагностики та клінічної психології Леонід Бурлачук. Тема виступу на конференції «Специфікації трансдисциплінарного дослідження феномену самогубства у віртуальній реальності».

Тамара Клімаш, аспірантка кафедри експериментальної та прикладної психології, науковий керівник – доктор психологічних наук, професор, член-кореспондент НАПН України, декан факультету психології Іван Данилюк. Тема виступу на конференції «Фактори та умови трансформації Я-концепції особистості».

Завершення всі разом

Потужне та інтенсивне навчання поєднувалося з культурно-розважальними та пізнавальними заходами: учасники мали екскурсію туристичними перлинами Любліна, знайомилися з архітектурою та історією Люблінського католицького університету KUL, відвідали польський курорт мінеральних вод та рекреаційний центр республіканського значення Наленчув (Nałęczów), поринули в атмосферу польського богемного та мистецького світу у місті Казімєж Дольни (Kazimierz Dolny) та пізнавали світ міжкультурної комунікації. Також учасники вшанували пам'ять старшин та козаків армії Української Народної Республіки, похованих на старому цвинтарі Любліна, які у 1920 році спільно з польськими військами під керівництвом маршала Юзефа Пілсудського боронили молоду Польську республіку від наступу більшовиків.

Науковці жили однією великою і дружною родиною, отримали незабутні емоції від щирого спілкування та побудували чудові плани на майбутню співпрацю!

Висловлюємо подяку всім організаторам, лекторам та учасникам програми! Ви назавжди в нашому серці! А також закликаємо всіх охочих пробувати власні сили в аплікаціях на наступні набори програми! Це справді того варте!

Команда факультету психології Київського національного університету імені Тараса Шевченка