Сайт знаходиться на технічному оновленні.

Лещенко ВікторіяЩорічно Міністерство освіти і науки України на підтримку обдарованої студентської молоді та з метою розвитку університетської науки оголошує проведення Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з різних галузей знань і спеціальностей. Цього року І та ІІ тури Конкурсу проводились в онлайн форматі, що не зменшило кількість конкурсантів, а навпаки підвищило їх мотивацію до представлення власних досліджень з актуальних проблем науки та практики.

21-22 квітня 2021 року на базі Криворізького державного педагогічного університету відбулась науково-практична конференція, що стала фінальним етапом Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт. Цьогоріч на конкурс було подано 81 наукову роботу зі спеціальності «Освітні, педагогічні науки».

Від факультету психології КНУ імені Тараса Шевченка було представлено наукову роботу студентки 1 року навчання ОС «Магістр» освітньо-наукової програми «Педагогіка вищої школи» Вікторії Лещенко. За наукове дослідження «Метаморфоза системи вищої освіти. Історія двох десятиліть» її нагороджено Дипломом ІІІ ступеня.

Наукова робота виконана під керівництвом кандидата педагогічних наук, професора кафедри педагогіки Євгенія Сергійовича Спіцина і присвячена тривалому процесу трансформації системи вищої освіти України в межах упровадження принципів Болонської конвенції. Дослідження ґрунтувалося на глибокому теоретичному аналізі наукової літератури та законодавчої бази країн-учасниць Болонського процесу. Робота містила результати анкетування 410 студентів та 103 викладачів із 14 закладів вищої освіти України (галузевих і багатогалузевих). На основі отриманих даних проведено порівняльний аналіз стану Болонського процесу в Україні за останнє десятиліття.

73usi32asfgb

Результати дослідження є частиною поглибленої роботи студентки над розробкою механізму комплексного моніторингу ефективності впроваджених змін та передбачення можливих результатів тривалого функціонування Болонської системи в Україні. Перші напрацювання було здійснено під час міжнародного стажування у Фінляндії «Educational System and Inclusive Studies» та участі в освітній програмі Мічиганського університету «Leading educational innovation and improvement» (США), а також участі у конференції «Modern Educational Space: the Transformation of National Models in Terms of Integration» у Німеччині.

Факультет психології пишається досягненнями Вікторії і бажає їй подальших успіхів у науковій творчості та дослідженнях!