×
×
Міжнародні зв'язки

Громадська активність є невіддільною частиною життя будь-якого свідомого студента. Зараз волонтерство у гуманітарних сферах та для допомоги ЗСУ є буденним явищем та щиро надіюся, що і після перемоги культура волонтерства нікуди не зникне.

Сьогодні я хочу поділитися з вами найбільш захоплюючими в моєму житті активностями, які постійно сприяють моєму особистісному та професійному становленню, та які б не стали можливими без волонтерства та ініціативності.

Мене звати Діана і цього року я завершила навчання на освітній програмі «Соціальна робота». 

У моїй подорожі все почалося з активності в Студпарламенті факультету психології. Це один з перших осередків, де можна почати набувати досвіду, отримуючи за це хороші бонуси у вигляді додаткових балів в рейтингу. Протягом навчання я створила, а згодом координувала в Телеграм каналі рубрику Можливостей факультету психології, де ми публікували різноманітні можливості, релевантні для студентів факультету (Сподіваюся, вона ще існує). 

Це було моїм хобі, яке з часом допомогло стати частиною ініціативи «Посли європейської молоді» в рамках проєкту EU NEIGHBOURS east у ролі посолки європейської молоді.

«EU NEIGHBOURS east» – це регіональна комунікаційна програма Європейського Союзуспрямована на розширення комунікаційної діяльності ЄС у країнах Східного партнерства, покращення розуміння їхніми громадянами Європейського Союзу та його політики, а також на підвищення стійкості до дезінформації в ЄС і Східному партнерстві.

Ініціатива «Посли європейської молоді» (YEAs) – це неполітична, добровільна й динамічна мережа, що об’єднує молодих людей з Азербайджану, Білорусі, Вірменії, Грузії, Республіки Молдова, України та країн ЄС і Великобританії. Мета мережі – інформувати молодь про співпрацю між ЄС і країнами Східного партнерства, демонструвати відчутні результати цієї співпраці, сприяти політичному діалогу щодо різноманітних тем, допомагати посилювати громадський активізм та співпрацювати заради кращого майбутнього.

Завдяки активній роботі в рамках цієї ініціативи для мене було великою честю взяти участь у European Forum of Young Leaders в Катовіце, Польща, де спільно з посадовцями, активістами та науковцями ми розглядали питання економічного розвитку, освіти, ринку праці, соціальної заангажованості, відбудови України та інші.

Також не можу не згадати про волонтерство в проєкті U-Report, організації Teenergizeer та ініціативі Найбільшого уроку у світі

Надзвичайним досвідом для мене стала програма Erasmus+, завдяки якій в мене була змога пройти навчання у Novia University of Applied Sciences в м. Турку, Фінляндія. Опанування знань за достатньо відмінною від української системою освіти, знайомство з новою країною, різноманітними культурами, чимало подорожей – це те, до чого варто бути готовим відправляючись в цю life-changing подорож. 

Детальніше про цей досвід можете прочитати у статті https://psy.knu.ua/news/internationalrelations/1193-pro-erasmus-u-finliandii)

Окрім довгострокової академічної мобільності в рамках Еразмусу існує також величезна кількість можливостей інших форматів.

«You vote, you care» – тема короткострокового тренінгу, на який я проходила у м. Бустені, Румунія. Протягом 10 днів, ми спільно з іншими учасниками з країн ЄС досліджували питання підвищення залучення громадян до голосування, боротьби з дез- та місінформацією, методів роботи з громадами… Ну і трішки досліджували країну. 

Звісно, на цьому подорож не закінчується, і було та буде чимало неймовірних можливостей, про які і не згадаєш в одній статті. Висновком цієї міні-рефлексії буде, мабуть, те, що навіть протягом навчання, яке зазнало випробовування пандемією та повномасштабним вторгненням росії в Україну, займаючи активну громадянську позицію можна спробувати чимало прекрасних можливостей, наситивши свої студентські роки неймовірними спогадами. 

Надіюся, ця стаття трішки вмотивує першокурсників бути активними, не боятися діяти та памʼятати, що існує цілий світ неймовірних можливостей, досвід від участі в яких можна та варто буде застосовувати для розбудовиУкраїни. 

На правах посолки європейської молоді, залишаю вам посилання на Телеграм-канал ініціативи, де ви можете знайти чимало корисних можливостей.

https://t.me/Yeas_opportunities

Також хочу висловити подяку координаторам обміну, які надавали організаційну підтримку на всіх етапах цього процесу – Пащенко Світлані Юріївні, Ізабель Бонне та своєму академічному керівнику Полівко Ларисі Юріївні.

Діана ЛЯЛЮК
випускниця 2023 р. ОС «Бакалавр»
спеціальності «Соціальна робота»