×
×
Новини

25-26 квітня 2024 року на факультеті психології відбулася ХХVI Міжнародна конференція молодих науковців «Проблеми особистості в сучасній науці: результати та перспективи дослідження», ініційована та проведена Радою молодих вчених та Науковим товариством студентів факультету.

Конференція молодих вчених є традиційною, а її головним цільовим призначенням вважається підтримка та розвиток студентської науки і досліджень у соціально-поведінкових та педагогічних науках. Вона передбачає створення можливості для апробації результатів досліджень молодих науковців – студентів, магістрантів, аспірантів і докторантів усіх спеціальностей факультету психології.

Відкрили конференцію проректорка з наукової роботи Київського національного університету імені Тараса Шевченка, професорка Ганна ТОЛСТАНОВА і декан факультету психології, професор Іван ДАНИЛЮК. Вони не лише привітали учасників, а й поділилися власним досвідом наукової діяльності в різні періоди їх наукової кар’єри.

Цьогоріч тематика конференції охоплювала широке коло проблемних питань, серед яких дослідження особистості в контексті соціальних змін, прикладні аспекти роботи з психічною нормою та патологією, особистість клієнта в системі соціально-психологічної допомоги, становлення особистості в інноваційному освітньому середовищі, соціально-психологічна допомога постраждалим внаслідок кризових травматичних подій та багато інших. Звісно, учасники не оминули увагою поточну ситуацію в країні та представили низку досліджень, пов’язаних з впливом воєнних умов на особистість.

2024 року понад 100 молодих вчених було зареєстровано для участі у конференції. Серед ключових спікерів заходу були студенти, аспіранти, молоді вчені та досвідчені дослідники. Учасники представляли 6 міст та 12 різних закладів вищої освіти та наукових установ України, зокрема факультет психології та Інститут післядипломної освіти Київського національного університету імені Тараса Шевченка, м. Київ; Інститут психології ім. Г. С. Костюка НАПН України, м. Київ; факультет соціології і права Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут» імені Ігоря Сікорського, м. Київ; Таврійський національний університет імені В. І. Вернадського, м. Київ; Київський інститут сучасної психології та психотерапії, м. Київ; Вищий навчальний заклад «Університет економіки та права «КРОК», м. Київ; Навчально-науковий інститут психології та соціальних наук ПАТ «Вищий навчальний заклад «Міжрегіональна академія управління персоналом», м. Миколаїв; Інститут педагогіки та психології Сумського державного педагогічного університету ім. А. С. Макаренка, м. Суми; Львівський національний університет «Львівська політехніка», м. Львів; Мукачівський державний університет, м. Мукачево та Університет Короля Данила, м. Івано-Франківськ.

До участі у конференції долучилися молоді науковці і студенти КНУ імені Тараса Шевченка, які наразі проходять наукові стажування та навчаються у закордонних університетах за програмою міжнародних академічних обмінів Еразмус: кандидат психологічних наук, асистент кафедри експериментальної та прикладної психології Антон КУРАПОВ(Зальцбурзький університет, м. Зальцбург, Австрія), студентка 3 курсу ОП «Психологія» Дарія ПИСАРЕНКО (НОВІА університет прикладних наук, м. Вааса, Фінляндія), аспірант ОНП «Психологія» Даніяр КІКБАЄВ (Євразійський національний університет імені Л. В. Гумільова, м. Астана, Казахстан).

Партнери з університетів-співорганізаторів – Університету Осло (Норвегія) професор Беата СЕЙБТ і доктор Гульназ АНДЖУМ та Тбіліського державного університету імені Іване Джавахішвілі (Грузія) доктор Маріам ПАНДЖИКІДЗЕ – представили результати міжнародних досліджень, а спікерка з Ізраїлю Ірина САЗОНОВА зосередилася на дослідженні посттравматичного зростання дітей, постраждалих внаслідок воєнних дій, яке вона проводила в Україні, починаючи з 2014 року. Участь у конференції закордонних колег дозволило молодим ученим обмінятися досвідом та урізноманітнити й поглибити знання щодо сучасних підходів до вивчення особистості.

67b6uv55tyj7

Варто відзначити, що молоді вчені факультету психології активно долучені до виконання українських та міжнародних наукових проєктів, результати яких вони презентували в межах конференційних заходів. Кандидат психологічних наук, доцент кафедри експериментальної та прикладної психології Ілля ЯГІЯЄВ представив напрацювання проєкту «Психологічні установки та прийняття рішення щодо вакцинації: крос-культурний аспект», фінансованого НФДУ (науковий керівник – професор Іван ДАНИЛЮК) та виступив з доповіддю на тему «Роль локусу контролю, епістемічних переконань, переконань щодо вакцинації, цинізму, ворожості та хіміофобії в процесі прийняття рішень щодо вакцинації», а докторка філософії в галузі психології, асистентка кафедри психодіагностики та клінічної психології Ольга ШЕВЧУК презентувала виступ на тему «Вплив збройного конфлікту на ментальне здоров’я хелперів в Україні» за результатами міжнародного дослідження в межах проєкту Європейської Комісії «Збільшення знань та розвиток партнерства для збереження ментального здоров’я та надання психосоціальної підтримки хелперам у пандеміях і конфліктах – Who Cares» (науковий керівник – доцент Світлана ПАЩЕНКО).

До панелі ключових спікерів долучилися партнери факультету психології Анна ПЕТРОВА – психологиня та тренерка проєкту «Провідники змін» Фонду Маша, Анна КОЗЛОВА – судова експертка ДНДЕКЦ МВС, спеціалістка-психологиня у сфері розслідування злочинів проти дітей та Юлія МУРАВСЬКА – клінічна психологиня, засновниця студії психології «Kiwi».

Робота конференції передбачала також проведення секційних засідань, де всі охочі мали змогу представити результати власних наукових досліджень та провести їх обговорення в колі зацікавлених учасників. У секційному засіданні представили свої наукові напрацювання магістрантки факультету психології Юлія ПАВЛОВА («Вплив інноваційних методик навчання на формування самооцінки та академічної мотивації у студентів») і Анна ВЕБЕРОВА («Ілюзія безпеки та упередження нормальності в умовах війни: чому українці не бажають йти в укриття під час повітряної тривоги»), аспірантка Вікторія ЯЦЕНКО(«Мудрість як результат посттравматичного зростання в умовах війни»), студентка Вікторія КРИМЧАК («Емоційний інтелект як здатність особистості до змін») та інші.

Активну участь у підготовці, модерації та проведенні конференції взяли члени Ради молодих вчених факультету психології, які також виступили з ключовими доповідями. Серед них Аліна ПРОСКУРНЯ, Антоніна МОЛОТОКАС, Сергій ЛИТВИН, Олександр ДЕРКАЧ, Ольга ШЕВЧУК, Олександра КОЗЛОВСЬКА, Валерія КУЧИНА.

З тезами наукових доповідей учасників можна буде ознайомитись в електронному Збірнику матеріалів конференції, оприлюдненому на сайті факультету психології в травні 2024 року.

Світлана ПАЩЕНКО
заступниця декана факультету психології
з наукової роботи та міжнародного співробітництва