×
×
Новини

До Дня науки – 19 травня 2023 року – молодих викладачів факультету психології було відзначено Подяками ректора.

Подяку за вагомий внесок у популяризацію науки в Україні отримала асистентка кафедри соціальної роботи, кандидатка психологічних наук Лариса ПОЛІВКО.

Спільно з Благодійним фондом «Школа Майбутнього», який є прикладом у профорієнтаційній роботі з молоддю, Лариса Юріївна записує лекції про сучасну соціальну роботу, аби більше розказати молоді про важливу професію сьогодення.

Також у співпраці з відділенням Безпеки та оборони Київської Малої академії наук учнівської молоді записали подкаст для учнів про можливості у сфері соціальної роботи, зокрема, діяльності фахівців із соціальної роботи в територіальних громадах, у тому числі, деокупованих. Доречно відмітити й Студентський парламент факультету психології КНУ імені Тараса Шевченка, який започаткував ініціативу щодо запису подкастів про актуальне. Саме у неформальній розмові зі студентською молоддю Лариса Юріївна розкриває особливості навчання за спеціальністю «Соціальна робота». 

Пані Лариса зауважує: «У цей надскладний період говорити про науку та її розвиток – це одне із завдань викладачів. Однозначно, соціальна робота сьогодні є важливою, багато хто не усвідомлює наскільки, але у повоєнний період саме фахівці із соціальної роботи будуть забезпечувати реалізацію великої частини соціальної політики України. Тому говорити про науку, де є місце й соціальній роботі, зараз не просто треба, зараз треба її розвивати та плідно працювати над новими проєктами у сфері соціальної політики».

Також було відзначено асистента кафедри експериментальної та прикладної психології, кандидата психологічних наук Антона КУРАПОВА за видатні результати щодо публікацій наукових статей за результатами міжнародних досліджень як в українських, так і у високорейтингових закордонних виданнях. 

Антон Курапов є автором численної кількості наукових праць (23 статті, індексованих у наукометричній базі Scopus, з них 11 опубліковано впродовж 2022 року). Крім того, Антон Олександрович співпрацює з міжнародними університетами задля розвитку психології та переймає досвід закордонних колег. Зауважимо, що і наразі викладач проводить міжнародні дослідження з:

  • Відділенням соціальної роботи Середземноморського Геленського університету Проект «Impact of Ukrainian-Russian War on Mental Health: Global Perspective» (м. Афіни, Греція);
  • Кафедрою психології та психодинаміки факультету психології Приватного університету наук про здоров’я ім. Карла Ландштайнера (м. Кремс, Австрія). Проект «Вплив повітряних тривог, вибухів та блекаутів на психічне здоров’я українців: лонгітюдне дослідження»;
  • Лабораторією харчової поведінки кафедри психології Центру когнітивних наук факультету природничих наук Університету міста Зальцбург ім. Паріса Лодрона (м. Зальцбург, Австрія) та Інститутом психології Університету ім. Йоханеса Кеплера (м. Лінц, Австрія). Проект «Що їдять українці?»;
  • Кафедрою менеджменту та технологій факультету комп’ютерних наук Університету міста Цюрих (м. Цюрих, Швейцарія) та Школою медицини Університету міста Святого Галена (м. Сент Галлен, Швейцарія). Проект «Розробка та первинна оцінка застосунку LevelUp, спрямованого на покращення психічного здоров’я українців, постраждалих від війни»;
  • Факультетом гуманітарних та соціальних наук Університету ім. Миколаса Ромеріса (м. Вільнюс, Литва), відділенням психопатології та клінічної інтервенції Університету міста Цюрих (м. Цюрих, Швейцарія) та Інститутом психології Університету ім. Йоханеса Кеплера (м. Лінц, Австрія). Проект «Психологічні чинники інтеграції українських біженців у країнах Європейського Союзу: Австрія, Німеччина, Польща, Литва та Швейцарія»; 
  • Лабораторією свідомості та сну кафедри психології Центру когнітивних наук факультету природничих наук Університету міста Зальцбург ім. Паріса Лодрона (м. Зальцбург, Австрія). Проект «Розробка та первинна оцінка Nukkuaa4Ukraine». Проект профінансовано грантом від ЄС за програмою MSCA4Ukraine за сприяння фонду Олександра фон Гумбольдта.

«Проведення психологічних досліджень та розвиток української науки у співпраці з представниками міжнародної наукової спільноти, висвітлення актуальних питань щодо ситуації в України на міжнародних платформах є запорукою зміцнення нашої української науки, що сприятиме відновленню вищої освіти у повоєнний період», – зазначає Антон Олександрович.

348934511 800995474556720 1442988452292361746 n

Під час заходу молоді науковці мали змогу прослухати доповідь доцента кафедри соціальної психології, кандидата психологічних наук Віталія ПАНЬКОВЦЯ.

Тема доповіді відповідає сучасним запитам молодих освітян: «Як все встигати і тримати баланс між науковим і персональним життям». Під час виступу учасники змогли оцінити рівень задоволеності ключових сфер свого життя, почули про кілька важливих технік тайм-менеджменту та подискутували на тему ефективності технік управління часом. 

Важливо, аби такі теми постійно озвучувались у контексті заходів Університету, спрямованих на підвищення мотивації молоді до наукової діяльності. 

Сьогодні важливо говорити про розвиток науки, про її відбудову та залучення молоді до наукової діяльності. Кожен викладач є тим, хто може сприяти, надихати, створювати та відновлювати нашу українську науку. Адже «Твоя освіта важлива для відбудови України!».

Лариса ПОЛІВКО
кандидатка психологічних наук,
асистентка кафедри соціальної роботи